čtyřlístek čtyřlístek

Poslední aktualizace:


Tak toto je prosím stránka o naší největší lásce a zároveň největší zkáze pro naše peněženky. A také hlavní náplni našeho volného času.

Viola se narodila na den Svatého Valentýna roku 1993 po otci 175 Varin Dvorský. Koupili jsme ji ( tj. já+moje sestra ) na jaře roku 1999.
Kobyla byla předchozím majitelem ježděna klasicky v anglickém stylu, ale my jsme příznivci westernu a tak jsme ji pochopitelně chtěli v tomto stylu jezdit. Poměrně rychle pochopila vedení přikládáním otěží, ale chtěli jsme ji naučit něco víc. Sami jsme jezdci-samouci, nepříliš pokročilí, bez jakýchkoliv zkušeností s výcvikem koní. Snažili jsme se tedy sehnat nějakou knihu o výcviku westernového koně a jezdce. Bohužel naše snaha se nesetkala s úspěchem, takže jsme se do toho pustili sami, víceméně jen na základě shlédnuté ukázky trailu ( velice nás to zaujalo, vlastně jsme předtím ani netušili, že něco takového existuje ) v podání Libuše Půlpánové s Grandem.
Byla to cesta plná improvizací, ale ne tak úplně neúspěšná. V dubnu roku 2000 jsme vyrazili otestovat výsledek naší práce na westernové závody pro začátečníky do Slatiňan. Rozhodli jsme se startovat pouze v disciplíně trail - ta byla jediná, kterou jsme do té doby viděli naživo ( mimo rychlostních a dobytkářských, ale na to naše madam není stavěná ), takže jsme chtěli také vidět, o čem je třeba pleasure, horsemanship nebo reining. Startoval jsem já a ..... ten trail jsme vyhráli. Výsledky najdete zde: Stránka Western Riding Clubu.
Bohužel finanční situace nám zabránila vyrazit na další závody, ale snažíme se na sobě dál pracovat, tak snad někdy příští rok, když budou peníze ...., no uvidíme.


9.7.2001 - tak ten další rok už je tady. Ale mám pocit, že to s tím závoděním dopadne stejně jako loni. Na konci května jsem se zúčastnil westernových závodů v Praze - Radotíně. V trailu jsme byli tentokrát třetí, ale vyzkoušeli jsme si western pleasure - druzí a western horsemanship - také druzí. Bohužel, plánované zkoušky na licence jezdců se nekonaly, takže jestli se neobjeví ještě nějaké "C" závody někde poblíž Prahy, tak asi zas až příští rok.....ach jo.
Pro změnu jsem si na podzim 2000 inspirován příspěvky na Diskusním fóru Equichannelu ( nadpis "Zábava pro dlouhé zimní večery" nebo tak nějak ) pořídil videokazetu Nathalie Penquitt - Škola pro koně, kde jsou i nějaké cirkusové cviky jako úklona, lehnutí, sednutí, španělský krok, takže se po chvilkách snažím Violu něco z toho naučit a některé cviky nám už docela jdou.


RODOKMEN

Daubina 175 Varin Dvorský
5-444 Vanila 109 Dux VČ 142 Harfa 23 Varin Lipský
VČ 1225 1093 Furioso XXXVIII-45 Blitzsache 21801 H Direx 2536 VČ 450 Hvězda 957 Notář VČ 391 Čita 21 Varin


Pár Violích
fotek.
Skijöring Nácvik Španělského kroku
V zimě jsme konečně měli podložky proti sněhovým nášlapů, takže jsme si vyzkoušeli skijöring Nácvik Španělského kroku podle videokazety Nathalie Penquitt
Lehnutí 1 Lehnutí 2
Nácvik lehnutí podle videokazety Nathalie Penquitt Viola ležící
Lehnutí 3 Na dvoře
Viola ležící a krmící se Nácvik jízdy bez sedla a uždění
Ve výběhu <<< nové fotografie

starší fotografie >>>
Viola na pastvě - červen 2001  
Viola cválá Na jízdárně
Tento snímek se nám podařil v létě 1999 po návratu z dovolené na chalupě, kde jsme byli i s Violou. Bohužel i přesto, že denně nachodila alespoň 10 km, možnost volně se proběhnout jí tam chyběla, takže když jsme se vrátili do Prahy a vypustili ji do výběhu, lítala jako blázen. Tahle fotka je ze začátku listopadu 2000 a je pořízena na jízdárně.
V zaujetí Rychlý start
Soused na chalupě je truhlář a když spustil některý ze strojů, Viola byla z těch zvuků jako u vytržení. Bleskový start při honičce s námi, je to focené z dálky, kvalita nic moc.
Portrét Viola jde na návštěvu
Violí portrét. Opět z chalupy - Viola by se ráda podívala dovnitř, ale naštěstí pro nás jsme ji včas zadrželi.
Hubertova jízda U Labe
Fotka z Huberta na podzim 1999 - Viola ještě na ježka a osedlaná McClellanem(sedlo). Dovolená 2000 - u Labe kousek od Pístů - byl tam skvělý terén na ježdění.
Plížením vpřed ! Nálet
Viola se plazí pro lepší sousto - v provizorním výběhu na zahradě u naší chalupy. Nálet na fotografa ve výběhu.
Ve vodě Viola cvičí
Viola ve vodě - dostat ji tam trvalo asi hodinu. Viola stojící na dřevěném podstavci a podávající nohu.
Zimní foto Vypláznutý jazyk
Viola fascinovaně pozoruje srnku v dálce na poli. Viola zívající - vypadá trochu přitrouble.