Pro tento cvik je opravdu důležitý výchozí postoj. http://www.schullandheim-plank.de/basisund.htmPřední a zadní nohy by měly být souběžně a přední nohy by neměly stát příliš blízko u sebe, aby mezi nimi mohl kůň protáhnout hlavu a sklonit hřbet. Je lepší tento cvik provádět bez vodítka. Postavíme se vedle koně, ruku s pamlskem mu prostrčíme zezadu mezi předníma nohama a pamlsek mu nabídneme tak, aby musel sklonit hlavu mezi přední nohy.
Přední nohy by měly zůstat natažené, ale zpočátku to bude zřejmě vypadat zhruba jako když se váš kůň pokouší udělat kotrmelec. Nezoufejte, je to jen začátek. Opakujte to a během dalších lekcí se bude výsledek zlepšovat. Je ale potřeba postupovat opatrně a neuspěchat to, aby váš kůň nebyl znechucený.  LaDora Flood from Columbus

Pokud toto již bez problémů ovládáte, můžete přistoupit k nácviku KOMPLIMENTU.


Poslední aktualizace: Optimalizováno pro IE 6, rozlišení 800x600, e-mail: Denis Gacek
Materiál pro tyto stránky částečně čerpán (v zájmu upřesnění, doplnění a kontroly vhodnosti postupů) z několika zahraničních zdrojů : Pure Illusion Arabians&Crossbreeds, Why Teach Your Horse Tricks, Equusite.com, Tricky Horses, Trick Horse Training, Essential Trick Training, Horsetricks, Imagineahorse a z mých vlastních zkušeností.